10 aplikácií pre Váš Android

Prinášame Vám zoznam 10 aplikácií ktoré by nemali chýbať v Android telefóne žiadneho fotografa. Všetky aplikácie sú zdarma a tak Vám ušetria peniaze a zároveň pomôžu pri fotografovaní, editácií a prezentácií už hotových záberov.

 

1.Dr.EFLenses DSLR [E.J. Studio] – ZDARMA
Aplikácia prináša zoznam dostupných objektívov pre bajonety Canon EF a EF-S. Pomôže Vám nájsť objektív, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Vrátane objektívov vyrobených spoločnosťami Canon, Sigma, Tamron, Tokina, Carl Zeiss a Samyang.

Aplikácia poskytuje podrobné informácie o objektíve vrátane MTF grafu (Modulation Transfer Function), stabilizátore obrazu, veľkosti filtra, vnútorného zaostrovania, počte použitých lamiel a skiel alebo krajine pôvodu. Svoj výber môžete filtrovať podĺa rôznych špecifických filtrov ktoré Vám sprehliadnia vyhĺadávanie v množstve objektívov. Filtrovať okrem iného môžete aj podľa roku uvedenia na trh, bežmej ceny alebo PhotoZone hodnotenia. Túto aplikáciu využijete aj vtedy keď chcete zistiť podrobnosti o objektívoch ktoré už vlastníte alebo ak kupujete objektív priamo na predajni.

 

[box]Aplikáciu si môžete stiahnuť na nasledujúcej adrese: play.google.com[/box] 2.NikonLenses [Taggart Gorman] – ZDARMA
Aplikácia NikonLenses je sprievodcom súčasnej rady Nikon objektívov pre digitálny a filmové zrkadlovky. Môžete zobraziť všetky objektívy naraz, alebo si môžete prezrieť objektívy vo zvolenej kategórii. Máte možnosť si vybrať podľa clony, minimálnej ohniskovej vzdialenosti alebo podľa maloobchodnej ceny. Každý objektív má detailnu stránku, ktorá obsahuje odkazy na webovej stránky Nikon, recenzie objektívu od tretích strán.

 

[box]Aplikáciu si môžete stiahnuť na nasledujúcej adrese: play.google.com[/box] 3.Kalkulačka hĺbky ostrosti [Allen Zhong] – ZDARMA
Kalkulačka hĺbky ostrosti je užitočná pomôcka pre každého fotografa. Umožňuje rychle a prehľadne zobraziť hĺbku ostrosti podľa typu fotoaparátu, ohniskovej vzdialenosti a nastavenej clony.

 

[box]Aplikáciu si môžete stiahnuť na nasledujúcej adrese: play.google.com[/box] 4.Instagram [Instagram] – ZDARMA
Tento program používa viac ako sto miliónov používateľov. Je to výborna možnosť ako ostať in a aj keď nemáte pri sebe Vašu zrkadlovku. Stačí Vám Váš mobil a kopec efektov ktoré sa dajú aplikovať na vytvorené fotografie. Zároveň sa môžete pochváliť Vašimi výtvormi či už z mobilu alebo zrkadlovky vo verejnej galérií. Táto aplikácia je príjemným spestrením pre všetkych fotografov keď práve nemajú čo fotografovať svojou zrkadlovkou alebo sa liečia doma v posteli.

[box]Aplikáciu si môžete stiahnuť na nasledujúcej adrese: play.google.com[/box] 5.Flickr [Yahoo! Inc.] – ZDARMA
Ďalšou možnosťou ako predstaviť Vaše fotografie svetu je online galéria Flickr. Jedná sa o perfektnú stránku na ktorej môžete Vaše fotky zdielať, vkladať do skupín a zdielať ich s užívateľmi. Tak sa k Vašim fotografiám dostane obrovské množstvo ľudí, a možno sa vďaka tomu stanete slávnym 🙂 Ak už máte účet na Flickri nič Vám nebráni nainštalovať si túto aplikáciu ktorá Vam uľahčí použivanie tejto služby vo Vašom mobile.

 

[box]Aplikáciu si môžete stiahnuť na nasledujúcej adrese: play.google.com[/box] 6.Adobe Photoshop Express [Adobe Systems] – ZDARMA
Mobilná verzia obľúbeného fotografického editora od spoločnosti Adobe. Samozrejme nejedná sa o nejaku náhradu za bežný Photoshop ale veľmi dobre poslúži na základné úpravy Vašich fotografií ktoré mate uložené v mobile. Aplikácia zvláda úpravy ako orezanie, zmena veľkosti, použite rozmazania, aplikácia filtrov a pod.

 

[box]Aplikáciu si môžete stiahnuť na nasledujúcej adrese: play.google.com[/box] 7.Perfect Tool for Picasa [COLIFER LAB] – ZDARMA
Ak používate online galériu Picasa táto aplikáciu Vám dokonalé v mobile nahradí ako verziu pre pc tak aj onlineverziu. Aplikácia prešpikovaná množstvom funkcií Vás určite nesklame a budete milo prekvapený. Medzi základné vlastnosti patrí aj: Video & foto uploader, Offline web album, ovládanie Picasa web albumu, foto editor (efekty, korekcia červených očí, kontrast, kreslenie …), Slideshow atď.

 

[box]Aplikáciu si môžete stiahnuť na nasledujúcej adrese: play.google.com[/box] 8.Sun Surveyor Lite [Adam Ratana] – ZDARMA
Sun Surveyor Lite predpovedá a vizualizuje slnečnú aktivitu, východ a západ slnka pozície a časy s 3D kompas! Je veľmi užitočná pre filmárov a fotografov! Pomocou aplikácie môžete dokonale vypočítať tzv. zlatú hodinku, určiť kde presne kde bude vychádzať a zapadať slnko, určiť presný pohyb slnka počas dňa, zistiť dĺžku tieňov a určiť ich polohu a množstvo ďalších výborných funkcií. Túto aplikáciu určite odporúčame a ak sa Vám zapáči určite sa pozrite aj na platenú Full verziu, ktorá ponúka za pár EUR množstvo prepracovaných funkcií.

 

[box]Aplikáciu si môžete stiahnuť na nasledujúcej adrese: play.google.com[/box] 9.QuickPic [alensw.com] – ZDARMA
Výborná aplikácia pre tých čo chcú nosiť svoje najlepšie zábery v mobile a ukazovať ich priateľom. QuickPic je výborný prehliadač fotografií s množstvom nastavení pre dokonalú prezentáciu Vašich fotografií. Aplikácia je špecialne nastavená tak že zobrazuje Vaše fotografie omnoho jasnejšie a ostrejšie ako iné aplikácie. Je to veľmi dobra aplikácie a určite stojí za vyskúšanie, určite Vás nesklame.

 

[box]Aplikáciu si môžete stiahnuť na nasledujúcej adrese: play.google.com[/box] 10.Digital Light Meter Pro free [GDSoft] – ZDARMA
Expozimeter vo Vašom telefóne, to je aplikácia Digital Light Meter Pro free. Objektív fotoaparátu v mobile používa ako snímač intenzity osvetlenia a prepočítava hodnoty nastavenia fotoaparátu a zobrazuje ich. Program Vám ukáže citlivosť, čas, clonu a korekciu expozície. Presnosť nameraných údajov závisi dosť od nastavenia a kvality mobilného fotoaparátu a samotného objektívu.

 

[box]Aplikáciu si môžete stiahnuť na nasledujúcej adrese: play.google.com[/box]