Ako stiahnuť fotografie z Instagramu

Potrebujete stiahnuť všetky fotografie z Vášho Instagram účtu? Dnes Vám ukážem dve metódy ako sa to dá spraviť. Prvá je komplikovaná zdĺhavá ale nepotrebujete k nej inštalovať do pc žiaden program. Druhá metóda je pomocou programu 4K Stogram, kde jedným kliknutím stiahnete naraz všetky fotografie do zložky v PC.

1 metóda: Sťahujeme fotografie cez zdrojový kód

Otvorte si v internetovom prehliadači webovú stránku: instagram.com a tam fotografiu ktorú chcete stiahnuť. Kliknite na fotografiu pravým myšitkom a následne na zobraziť zdrojový kód.

V zdrojovom kóde si vyhľadajte (CTRL+F) riadok v ktorom sa nachádza text: og:image. V tomto riadku sa nachádza aj link na plnú veľkosť fotografie. Stačí ho skopírovať a vložiť do internetového prehliadača a následne stiahnuť.

Táto metóda je vhodná ak potrebujete stiahnuť len zopár fotografií. Ak si chcete stiahnuť všetky fotografie z Instagram profilu použite nasledujúci postup.

2 metóda: Sťahujeme fotografie cez program 4K Stogram

Samotný program si stiahnite na stránke autora: www.4kdownload.com.

Po nainštalovaní a spustení programu vložte do horného vyhľadávacieho poľa názov účtu z ktorého chcete stiahnuť fotografie. Pozor po potvrdení názvu účtu sa fotografie začnú ihneď sťahovať do PC.

Všetky stiahnuté fotografie v plnej veľkosti nájdete v programovej zložke, túto zložku zobrazíte kliknutím na trojbodku vedľa názvu profilu a následne na položku: Show in folder.

Fotografie v zložke sú pomenované podľa dátumu a času pridania na Instagram.