Canon predstavil nové fotoaparáty PowerShot

Firma Canon predstavila vo štvrtok 21.03.2013 dva nové kompaktné fotoaparáty PowerShot SX280 HS a PowerShot SX270 HS. Tieto modely sú vybavené kombináciou úplne novej technológie spracovania obrazu DIGIC 6 s 20x optickým zoomom. Tvorbu a zdieľanie vysokokvalitných snímok priamo na cestách umožňuje integrovaná funkcia Wi-Fi modelu PowerShot SX280 HS. Vďaka nej môžete fotoaparát okamžite prepojiť s inými zariadeniami, napríklad s tabletom, počítačom či smartfónom.

Canon_sx280hs

Srdcom oboch modelov je obrazový procesor novej generácie DIGIC 6 z dielne Canon, ktorý umožňuje tvorbu vynikajúcich snímok aj v najhorších svetelných podmienkach. HS System nový procesor DIGIC 6 navyše obohacuje o 12,1-megapixelový vysokocitlivý snímač CMOS, ktorý produkuje snímky s minimálny rozmazaním a obrazovým šumom aj v slabom osvetlení, a tiež o široký dynamický rozsah. Vďaka procesoru DIGIC 6 a systému HS sa môžu používatelia tešiť z neuveriteľnej citlivosti ISO – až do hodnoty ISO 6400 – a zo skvelých výsledkov. Procesor DIGIC 6 umožňuje záznam filmov do všeobecne používaného formátu MP4, ktorý sa dá prehrávať v mnohých prenosných zariadeniach. Používatelia tak môžu zdieľať svoje záznamy rýchlo a jednoducho s rodinou či priateľmi, bez potreby zdĺhavých konverzií súborov.

PowerShot SX280 HS a PowerShot SX270 HS disponujú 25mm širokouhlým objektívom Canon s 20x optickým zoomom a 4-krokovým optickým stabilizátorom obrazu (IS). Technológia ZoomPlus dokáže digitálne predĺžiť dosah zoomu na 40x a pritom zachovať ostré detaily a vysokokvalitné rozlíšenie. Používateľom tak umožňuje dostať sa ešte bližšie k centru diania so súčasným zachovaním diskrétneho odstupu.

Funkcia Wi-Fi modelu PowerShot SX280 HS umožňuje zdieľať snímky do sociálnych sietí, pripojených zariadení či na internet s cieľom ich zálohovania. PowerShot SX280 HS tiež disponuje integrovanou funkciou GPS , ktorá je ideálna pre cestovateľov túžiacich bez námahy si vytvoriť záznam prejdenej trasy alebo miest zhotovenia snímok. Táto funkcia automaticky pridá do každej fotografie či videa informácie o miestnom čase a lokalite. Integrovaná funkcia GPS záznamu v pravidelných intervaloch sleduje polohu fotoaparátu. Funkcia A-GPS zas používa Wi-Fi na rýchle sťahovanie doplnkových údajov Assisted GPS, čo podstatne znižuje čas potrebný na získanie satelitného signálu.

powershot-sx270hs

Používatelia môžu rýchlo prepínať z režimu fotografovania do režimu záznamu videa v kvalite Full HD (1920x1080p) so stereozvukom. Technológia Fine Detail Movie Processing (30 sním./s) ponúka lepšie detaily a procesor DIGIC 6 sa postará o pokročilé spracovanie obrazového šumu vo Full HD filmoch (30 sním./s). 20x optický zoom možno používať aj počas filmovania. Vďaka najnovšej verzii inteligentného systému IS, ktorý obsahuje režim Dynamický IS, sa filmy aj počas pohybu zaznamenajú ostro a bez rozmazania. Zdokonalený režim využíva päťosový stabilizátor obrazu, ktorý koriguje viacero typov pohybov fotoaparátu. Medzi ne patria rotačný alebo paralelný pohyb, vyskytujúce sa obvykle pri filmovaní počas chôdze.

Tieto kompakty sú vybavené jasným 7,5 cm (3,0”) displejom PureColor II G LCD s približne 461 000 bodmi. Povrch z temperovaného skla poskytuje dodatočnú odolnosť a ochranu a vysoký kontrast v kombinácii s technológiou Quick Bright robí displej ideálnym na prehrávanie filmov aj v jasnom slnečnom osvetlení.

Modely PowerShot SX280 HS a PowerShot SX270 HS sú vybavené novým režimom Hybrid Auto, ktorý zaznamená štyri sekundy pred každým záberom v rozlíšení 720p. Smart Auto potom zvolí najlepšie nastavenia a vytvorí záber. Na konci každého dňa sa štvorsekundové klipy spoja do jediného filmu „zo zákulisia“ vášho fotografovania. Fotografie sa tiež dajú upravovať použitím jedného zo siedmich kreatívnych filtrov vrátane efektu Rybie oko alebo Miniatúra.
Ambicióznejší a skúsenejší fotografi – či jednoducho tí, ktorí sa chcú tvorivo rozvíjať – môžu prevziať nad nastaveniami fotoaparátu úplnú kontrolu. Prostredníctvom viacerých pokročilých režimov, vrátane režimov Tv a Av na ovládanie expozičného času a clony alebo plne manuálneho režimu na ovládanie všetkých nastavení.

PowerShot SX280 HS – základné charakteristiky:

 • 20x zoom, 25 mm objektív
 • HS System: 12,1 MP CMOS, DIGIC 6
 • Inteligentný systém IS, Zdokonalený dynamický IS
 • Wi-Fi
 • Full HD (60 sním./s)
 • 7,5 cm (3,0″) displej PureColor II G
 • GPS s A-GPS
 • Hybrid Auto; Smart Auto
 • Manuálny režim, režim Av a Tv
 • Vysokorýchlostné snímanie. Voliteľné vodotesné puzdro

PowerShot SX270 HS – základné charakteristiky:

 • 20x zoom, 25 mm širokouhlý objektív
 • HS System: 12,1 MP CMOS, DIGIC 6
 • Inteligentný systém IS, Zdokonalený dynamický IS
 • Full HD (60 sním./s)
 • 7,5 cm (3,0″) displej PureColor II G
 • Hybrid Auto; Smart Auto
 • Manuálny režim, režim Av a Tv
 • Vysokorýchlostné snímanie
 • Voliteľné vodotesné puzdro do 40 m
Viac príbehov
Spoločnosť Canon získala päť ocenení TIPA 2013