Expozimeter v každom fotoaparáte

Množstvo fotografov si kupuje drahé expozimetre aj napriek tomu že sa nevenujú profesionálne štúdiovej fotografii alebo sa často trápia so správnym nastavením expozície. To sa stáva často pri zlých svetelných podmienkách ako je napríklad fotografovanie v protisvetle.

Expozimeter je pritom zabudovaný priamo vo fotoaparáte! Stačí nastaviť meranie expozície z automatického na meranie stredové (bodové) a expozimeter je aktivovaný.

Prizoomujte bod ktorý chcete odfotografovať so správne nastavenou expoziciou a zatlačte spúšť do polovice čím sa odmeria správna expozícia. Namerané údaje zaaretujte aby sa nemenili funkciou AE lock. Potom objektív odzoomujte nastavte požadovanú kompozíciu a odfotografujte ju s uloženými nastaveniami. V niektorých prípadoch ak je protisvetlo príliš silné alebo sa na fotografii nachádzajú špecifické svetlé farby je dobre nastaviť korekciu expozície o +0,5EV až +1EV, a tak dokonale zladiť malé nepresnosti automatického merania. Tento postup je zvlášť vhodný pri fotografovaní portrétov v exteriéri za slnečného počasia.

Tento expozimeter Vás nebude stat nič a zároveň využijete ďalšiu zabudovanú funkciu Vášho drahého fotoaparátu za ktorú ste si zaplatili pri jeho nákupe.