FOTOMIESTA.sk

V jedno nedeľné popoludnie som sedel doma a premýšľal kam a čo by som šiel fotiť. Nakoniec som si dal za cieľ ísť niekam blízko domu, kde by som sa dostal do hodiny a niekam kde je opustená rozkvitnutá čerešňa alebo jabloň na lúke a v pozadí Malá Fatra. Nakoľko bola nedeľa poobede, nemal som čas ísť sa niekam túlať a hľadať takéto miesto. Preto som blúdil po internete a hľadal vhodné miesto cez služby panoramio.com, maps.google a hiking.sk a vtedy ma napadla myšlienka vytvoriť databázu fotogenických miest (flekov) samotnými fotografmi. Tak aby v databáze boli len ozaj kvalitné fotofleky zoradené podľa polohy, kategórií a kľúčových slov.

Naplniť databázu flekmi nebude úplne jednoduché, nakoľko si väčšina fotografov tie svoje miesta stráži ako poklad. Ale ja verím že sa nájdu aj takí, ktorí sa s nimi radi podelia a pomôžu tak ostatným mať rovnako pekné zábery vo svojom archíve.

Ak máte nejaký nápad ako vylepšiť FOTOMIESTA.sk, napíšte mi mail alebo vložte nový komentár k tomuto článku. Ak máte zaujímave, fotogenické miesto vložte ho do databázy cez nasledujúci formulár: Pridať miesto

A tu je fotografia čerešne, vďaka ktorej vnikol projekt FOTOMIESTA.sk

Dobré svetlo, všetkým 🙂