Hráme sa s preklopením vo Photoshope

Veľkonočné sviatky sú tu a nakoľko nám zatiaľ počasie nepraje chodiť po výletoch a fotografovať nové zábery, je čas pohrať sa v Photoshope s tými starými. Dnes Vám ukážem veľmi jednoduchú kreatívnu úpravu vďaka, ktorej vytvoríte z Vašich fotografií abstraktné diela akoby z iného sveta.

K tomuto návodu budete potrebovať len 3 veci: počítač, photoshop a nejakú fotografiu.

1.Fotografiu otvorte v Photoshope a zvoľte funkciu obdĺžníkový výber (Rectangukar Marquee Tool) napríklad klávesovou skratkou M.

 

photoshop-preklopenie-01

 

2.Kliknite na fotografiu ľavým myšítkom a vyberte časť fotografie, ktorú chcete skopírovať a preklopiť. Tu treba veľa skúšať, nakoľko nie každý objekt bude vyzerať po preklopení a zlícovaní dobre.

 

photoshop-preklopenie-02

 

3.Kliknite na výber tentokrát pravým myšítkom a zvoľte Kopírovať vrstvu (Layer Via Copy).

 

photoshop-preklopenie-03

 

4.Skopírovanú vrstvu preklopte cez položku v menu Editácia (Edit) – Transformácia (Transform) – Horizontálne preklopenie (Flip Horizontal)

 

photoshop-preklopenie-04

 

5.Skopirovanú a preklopenú vrstvu presuňte doprava, tak aby sa Vám vrstvy „zliali“ v jeden celok. Tu treba dávať väčší pozor aby vrstvy do seba zasadli presne tam, kde boli narezané. Tieto vrstvy sadnú len v jednej časti a presne vtedy sa opticky zakryjú všetky prechody.

 

photoshop-preklopenie-05

 

6.Vyslednú fotografiu orežte do požadovaného rozmeru a potom uložte. Tak a hotovo, bolo to rýchle, jednoduché a zabili sme zopár sekúnd nášho voľného času v nečase.

 

photoshop-preklopenie-vysledok

photoshop-preklopenie-skala