Imm io na fotografie

Nie nebojte sa, v názve článku nie je chyba! Imm.io je nová služba spoločnosti Autodesk, ktorá prevádzkuje okrem iného aj online grafický editor Pixlr. Služba je určená na rýchle a jednoduché zdieľanie fotografií medzi užívateľmi bez potreby registrácie a zadávania osobných údajov. Túto službu môžete využiť napríklad pri zasielaní fotografií, ktoré sa pre svoju veľkosť nedajú zaslať v emailovej správe ako príloha. Alebo ak chcete na Facebook umiestniť fotografiu ale nechcete aby ju pri nahrávaní skomprimovalo a znížila sa jej kvalita. Jednoducho nahráte fotografiu na Imm.io a na Facebook alebo do emailovej správy umiestnime len krátky vygenerovaný odkaz.

Otvorte si internetovú adresu služby: Imm.io a následne kliknite na tlačidlo Prehľadávať (Browse), ktorým vyberiete fotografiu, ktorú chcete nahrať a zdieľať.

imm-io-01

Nahrávanie sa spustí automaticky po vybratí fotografie. Je rýchle, stačí počkať len zopár sekúnd. O nahrávaní Vás informuje animovaný prúžok, ktorý sa zobrazí na mieste prehľadávacieho tlačidla.

imm-io-02

Ihneď po nahraní sa Vám zobrazí stránka s náhľadom nahranej fotografie. V pravej časti sa nachádza informácie o názve fotografie, dátume nahrania a počte zobrazení. Pod týmito informáciami sa nachádza odkaz (link) na fotografiu, ktorý stačí skopírovať a odoslať ho Vašim priateľom na email alebo pridať na Facebook plochu.

imm-io-03

Kliknutím na názov fotografie alebo tlačidlo Edit môžete jednoducho zmeniť názov (popis) fotografie. Kliknutím na Delete danú fotografiu vymažete natrvalo. Pozor tento krok nemá žiadne potvrdzovacie tlačidlo, takže kliknutím sa fotografia bez varovania okamžite vymaže. Tieto tlačidlá sú dostupné len v prehliadači a počítači, z ktorého ste fotografiu nahrávali, vďaka informáciám v cookies samotného prehliadača.

imm-io-04

Nahrávaná fotografia môže mať ľubovoľný rozmer, pri rozmeroch väčších ako 1600px na šírku a 4000px na výšku dochádza k ich automatickému zmenšeniu. Preto je dobré dodržať daný rozmer aby fotografia ostala v pôvodnej kvalite bez softwarového zásahu na strane serveru. Služba podporuje množstvo grafických súborov medzi tie najzákladnejšie patria formáty: JPEG, PNG, BMP, AI, DNG, PDF, ICO, PSD, PXD, TGA, TIFF atď. Server je nastavený na automatické vymazávanie fotografií ak si ich v priebehu 30 dní nikto nepozrel (nenavštívil). Takto je zabezpečené automatické čistenie pred zahltením systému a zároveň zaručené vymazanie Vašich osobných fotografií, ktoré si už priatelia stiahli bez potreby ich ručného mazania z Vašej strany.

Ukážka odkazu so zdieľanou fotografiou: http://imm.io/1bzgD

[divider]

Hlavné výhody a nevýhody tejto služby:
[row] [col width=“six“]

+ používanie bez registrácie
+ prehľadnosť
+ rýchlosť nahrávania
+ automatické vymazanie fotografie po 30 dňoch
+ ľubovoľný popis fotografie
+ počítadlo zobrazení
+ krátka adresa (link) na zdieľanie

[/col] [col width=“six“]

–  obmedzenie veľkosti 1600px (4000px)
–  pri vymazaní cookies nie je možné vymazať fotografiu
–  služba neobsahuje priame zdieľanie na Facebook

[/col] [/row]