Jony Ive navrhol charitatívnu Leicu

Hlavný dizajnér vo firme Apple, Jony Ive, vytvoril dizajn jediného exempláru fotoaparátu Leica M (RED). Tento fotoaparát pôjde do dražby v aukčnej sieni Sotheby’s 23.11.2013 v rámci charitatívnej akcie proti AIDS , tuberkulóze a malárii ktorú organizuje spevák Bono pod názvom (Product) RED.

leica-m-RED

Fotoaparát v sebe nesie dizajnové znaky firmy Leica a Apple v jednom prístroji. Jeho krivky vyvolávajú dojem skôr nejakej hračky ako funkčného fotoaparátu. To je však len vzhľad a prístroj ponúka to najlepšie, čo momentálne Leica ponúka. Snímač Fullframe CMOS s vysokou citlivosťou a extrémne nízkym šumom. Tento fotoaparát bude dodaný úspešnému dražiteľovi s novým objektívom APO-SUMMICRON-M 50mm F/2.

leica-m-jony-ive-08

Na fotoaparáte pracoval Jony Ive so svojim týmom 85 dní, pričom bolo počas tohto obdobia predstavených niekoľko prototypov, z ktorých vybrali tento jeden. Všetci dizajnéri sa vzdali akéhokoľvek nároku na honorár a 100% z vydraženej čiastky pôjde na samotnú pomoc chorým v Afrike, ktorým je táto akcia určená.

Link na aukciu v Sotheby’s: http://www.sothebys.com/en/auctions/2013/null-n09014.html

Galéria fotoaparátu: