Open-source firmware pre Samsung NX300 a NX2000

Firma Samsung uvoľnila na svojej stránke opensource.samsung.com kód (firmware), pre svoje fotoaparáty NX300 a NX2000. Ak ste trošku programovo zdatný a zvládnete úpravu kódu založeného na Cortex A9, otvára sa Vám svet neobmedzených úprav. Uvoľnením tohto kódu do open-source sveta, sa otvára možnosť na rôzne vlastné opravy a pridávanie nových funkcií do týchto fotoaparátov.

samsung-open-source

Predstavte si že chcete pridať do každej fotografie dátum tak ako to robili staré kompakty. Nie je problém, upravíte si príslušnú časť kódu ktorý spracováva a ukladá fotografie do pamäťovej karty a dátum sa Vám automatický pridá do každej fotografie. Ak ste šikovnejší pridáte do menu možnosť si túto funkciu kedykoľvek vypnúť alebo zapnúť.

samsung-nx300

Ak programovať neviete, vôbec to nevadí a nemusíte byť smutný. Na fórach sa už čoskoro určite objavia aktualizované (tweakované) verzie firmwaru pre tieto fotoaparáty a tak si ich bude stačiť len stiahnuť a nahrať do fotoaparátu.

samsung-nx2000

Firma Samsung tak spravila veľký krok pre ďalší vývoj v tejto oblasti a verím že už čoskoro sa pridajú aj ostatný výrobcovia fotoaparátov.