Pitva Olympus C-700 UZ

Pred nedávnom som na internete objavil zaujímavé fotografie Todda McLellana, ktorý fotografuje veci rozobrané do poslednej súčiastky. Veľmi ma to zaujalo a ihneď ma napadlo že by som mohol skúsiť niečo také aj ja. Povedal som si že môj starý fotoaparát Olympus C-700 UZ ktorý stojí v skrini už zopár rokov, nájde konečne svoje uplatnenie a poteší opäť oko diváka. Nie však svojimi fotografiami ale rozobraný na pitevnom stole do poslednej skrutky.

Tento fotoaparát som si kúpil v roku 2001 za neuveriteľných 30.000,-Sk, a bol mojim úplne prvým digitálnym prístrojom. Rozlíšenie snímača (foto vľavo dole) bolo na tú dobu optimálnych 2.1 megapixelov a mal neuveriteľný 10 násobný optický zoom. Tento fotoaparát mal v roku 2001 najväščí optický zoom spomedzi všetkých kompaktných prístrojov dostupných na trhu. Objektív (foto dole v strede) mal svetelnosť F2.8 a na najdlhšom ohnisku F3.5. Jeho uvedenie spoločnosťou Olympus spôsobilo vo fotografickom svete búrlivé diskusie.

Fotoaparát som nosieval vždy v batohu, používal som ho až do roku 2007 a nafotil som s ním približne 60.000 snímok. Tie sa ukladali na pamäťovú kartu SmartMedia (foto vpravo hore) s kapacitou 128MB ktorá v tej dobe stála 2.500,-Sk.

olympus-c700uz-fotoosk