Printic fotografie do schránky

Každý z Vás má určite vo svojom smartfóne aspoň zopár fotografií z výletu, párty alebo rodinného stretnutia. Napadlo Vás niekedy vytlačiť si tieto fotografie z mobilu na papier? Ak áno, chcel by som Vám dať do pozornosti novú službu Printic, ktorá sa zaoberá práve týmto. Stiahnete si do mobilu ich aplikáciu, vyberiete fotky, potvrdíte objednávku a za pár dní sa vo Vašej alebo kamarátovej schránke objavia Vaše spoločné fotografie z párty alebo výletu. Vyskúšal som túto službu pre portál FOTOO.sk a tu sú moje skúsenosti.

Stiahnutie a inštalácia

Stiahnutie programu je jednoduché. Stačí si vybrať verziu buď pre iPhone alebo Android. Inštalácia je jednoduchá, nie je tam čo pokaziť a po inštalácií sa jednoducho priamo v programe zaregistrujete a vytvorite si pre službu Printic účet. Pod týmto účtom môžete spravovať adresy doručenia, ktoré si navolíte bez obmedzenia a pri objednávke zaškrtnete na ktorú alebo ktoré sa majú fotografie zaslať. Okrem toho si tu môžete prezerať stav a históriu Vašich objednávok, prípadne ich ešte meniť.

printic_app_1

K vytlačeným fotografiám si môžete pridať jednu, na ktorej bude ľubovoľný text, napríklad názov a miesto udalosti alebo krátky odkaz pre príjimateľa (Bola to skvelá párty, ďakujem…). Tento text vyplníte pri ukončovaní objednávky zaškrtnutím políčka „pridať textovú fotografiu“ (správu). Táto textová fotografia sa nachádza v doručenej obálke ako prvá z vrchu a tak ju príjimateľ vidí ako prvú. Text sa dá taktiež dopísať do spodnej (bielej) časti fotografie a pri každej fotografii môže byť ľubovoľný s obmedzením na jeden riadok.

Objednávka v aplikácií

Označil som si v aplikácií 8 fotografií, pridal jednu textovú, označil doručovaciu adresu a potvrdil. Bolo to jednoduché a rýchle bez potreby čokoľvek vypĺňať alebo premýšľať ako sa to robí. Po registrácií a prvom vyplnení údajov sa jednalo už len o čisto klikaciu aplikáciu a to považujem za veľké plus.

printic_app_2

Potvrdenie objednávky mi došlo na emailovú adresu spolu s odkazom na stránku, na ktorej si viem sledovať stav jej spracovania. Rýchlosť tejto služby ma prekvapila, objednávku som si skontroloval po pár hodinách a bola v stave vytlačené, pripravené na odoslanie. Na druhý deň bola v stave odoslaná a na tretí deň už bola v schránke! „Hýčkaný“ dlhé roky Slovenskou poštou som proste na takúto rýchlosť nebol zvyknutý. Fotografie došli v klasickej obálke z podacej pošty Paríž, kde má spoločnosť prevádzkujúca službu Printic svoje sídlo. V tejto obálke nájdete druhú už pravú Printic oranžovú obálku, v ktorej sa nachádzajú fotografie.

printic_2

Fotografia s textom sa nachádza na vrchu ako prvá a tak obdarovaný ako prvé vidí odkaz od objednávajúceho. Fotografie sú štvorcového rozmeru pripomínajúce klasické fotografie ktoré liezli z Polaroidu. Fotografie majú lesklý povrch a ich kvalita je bežná ako pri fotografiách vytlačených vo fotolabe. Ak teda chcete aby boli fotografie trošku živšie odporúčam ich upraviť ešte pred odoslaním v nejakom programe.

printic_3

Ak nemáte kvalitný fotoaparát v mobile a chceli by ste aj napriek tomu využiť službu Printic, jednoducho si do smartfónu stiahnite fotografie z Vášho fotoaparátu a pri výbere fotografií na tlač ich označte. Služba podporuje aj priamu tlač z Instagramu, čomu je prispôsobený aj samotný tvar vytlačených fotografií. Instagram obsahuje množstvo efektov, ktoré sa dajú aplikovať na snímky a s farebne peknými zábermi sa tak môžu pochváliť všetci.

printic_4

Počas písania tohto článku ma napadlo, že je to skvelý posvadobný darček všetkým svadobčanom. Necháte týždeň po svadbe zaslať hosťom fotografie, na ktorých sa nachádzajú, ako poďakovanie za účasť. Takáto spomienka určite poteší každého, hlavne staršiu generáciu, ktorá sa stále nevie zmieriť s tým, že tlačené fotografie už vymreli a musia si ich prezerať na monitore.

printic_5

Záver

Nápad vytvoriť takúto službu je podľa môjho názoru vynikajúci a prichádza práve v dobe keď je mobilná fotografia na vrchole a používateľom nestačí mať tieto fotografie len na pamäťovej karte. Nejedná sa o nič prevratné ani náročné na výrobu, ale služba Printic má presne to čo treba a žiadne bižutérie naviac ktoré by ich zákazníkov obťažovali. Proste vyfoť, objednaj, choď do schránky, zakladaj do albumu a to je všetko.

printic