SIGMA 18-35mm F1.8 DC HSM

Japonská firma SIGMA dnes oficiálne oznámila uvedenie nového zoomového objektívu 18-35mm F1.8 DC HSM. Jedná sa o prvý zoom objektív na svete ktorý ma svetelnosť F1.8 v celom rozsahu!

detail_img03

Objektív bude určený pre zrkadlovky so snímačom APS-C čo znamená že v prepočte k 35mm filmu rozsah 27-52,5mm. Minimálna zaostrovacia vzdialenosť bude 28cm, maximálne zväčšenie 1:4.3, pôjde teda základný zoom ideálny pre krajinársku fotografiu, portréty, reportáže, koncerty a bežné snímky.

Takáto svetelnosť bola do teraz dostupná len na pevných sklách, u ktorých bolo jej dosiahnutie omnoho jednoduchšie. Pri zoom objektívoch je dosiahnutie svetelnosti F1.8 technicky veľmi náročne, nakoľko je potrebné vyriešiť rôzne optické chyby ako aberácie alebo zakrivenia. Okrem iného je potrebné vyriešiť aj veľkosť objektívu aby bola na hranici únosnosti. Spoločnosť SIGMA investovala do vývoja tohto objektívu veľké finančné prostriedky a to sa podľa prvotných informácií oplatilo.

V objektíve budú použité 4 asférické optické členy a pri zoomovaní nebude dochádzať k zmene veľkosti. Celá zmena ohniska a ostrenie bude prebiehať vo vnútri tela objektívu. Telo objektívu bude kovové utesnené proti prachu a tomu bude zodpovedať aj váha 810g. Objektív bude možné pripojiť k špeciálnej USB základni a pomocou softwaru SIGMA Optimization Pro aktualizovať firmware objektívu a vykonať rôzne špecifické nastavenia ostrenia.

Objektív bude dostupný pre bajonety Sigma, Canon a Nikon a cena by sa podľa posledných informácií mala pohybovať na európskom trhu okolo 2000€.

Základné informácie o objektíve SIGMA 18-35mm F1.8 DC HSM

 

 

Konštrukcia objektívu: 17 členov v 12 skupinách
Minimálna clona: F16
Veľkosť filtra: 72mm
Uhol záberu(35mm ekvivalent): 76.5° – 44.2°
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 28cm
Rozmer: 78mm x 121mm
Počet lamiel clony: 9 (zaoblených)
Maximálny pomer zväčšenia: 1:4.3
Váha: 810g

 

Galéria: