Samyang Tilt-Shift 24mm f/3.5 ED AS UMC

Firma Samyang dnes oficiálne predstavila nový Tilt-Shift objektív s ohniskom 24mm a svetelnosťou F3.5, ktorý sa začne predávať pod označením Samyang Tilt-Shift 24mm f/3.5 ED AS UMC.

Je to dobrá správa pre všetkých ktorým učarovalo fotografovanie architektúry. Pojde o objektív Tilt-Shift čiže objektív ktorým viete korigovať skreslenie perspektívy naklánaním optických častí objektívu. Objektív bol prvýkrát predstavený na minuloročnom veľtrhu Photokina v Kolíne nad Rýnom. Vďaka pokročilej optike a sofistikovanej mechanickej konštrukcii, bude tento nový kórejský objektív konkurovať tým najkvalitnejším Tilt-Shift objektívom na trhu.

Samyang 24mm f/3.5 ED TS AS UMC je širokouhlý objektív určený pre full frame zrkadlovky. Optika a mechanické vlastnosti umožňujú nezávislý posun optickej osi objektívu a roviny sklonu. Tilt-shift objektív umožňuje plynulé prispôsobovanie uhlov od -8,5 až po 8,5 °, a paralélne posúvanie šošovky od optickej osi o ± 12 mm. Bajonet je ako samostnatná jednotka a tak je možné objektív  otáčať doprava o ± 90 °, po 30 ° krokoch.

Optická sústava obsahuje 16 členov v 12 skupinách z toho 2 sú asferické. Samyang 24mm f/3.5 ED TS AS UMC sa bude dodávať s bajonetmi  pre Canon EF, Nikon F a Sony A, Canon M, Fujifilm X, Samsung NX a Sony. Odporúčaná maloobchodná cena bola stanovená na 979 eur a začne sa predávať v polovici mája 2013.

Ukážkové fotografie: