Súťaž Foto roka 2013

Témou šiesteho ročníka súťaže FOTO ROKA, ktorú vyhlasuje Nadácia VÚB je Príbeh v obraze. Do súťaže sa môžu prihlásiť mladí nadšenci fotografie do 25. júna 2013. Prihlášky posúdi a troch víťazov vyberie medzinárodná porota. Diela finalistov sa v septembri predstavia na výstave pod holým nebom v centre Bratislavy.

Foto: Juneková Andrea - Eko ďalej 1
Foto: Juneková Andrea – Eko ďalej 1

Nadácia VÚB aj tento rok odmení najzaujímavejšie zábery z dielne mladých fotografov do 35 rokov. Víťaz súťaže si odnesie odmenu 5 000 eur. Ocenení na druhom a treťom mieste získajú 3 500 a 1 500 eur. Najlepšie fotografie zo súťaže sa verejnosti predstavia už tradične na výstave pod holým nebom na jednej z najkrajších bratislavských promenád na Hviezdoslavovom námesti. Výstava najlepších záberov vo výbere medzinárodnej poroty tu potrvá do konca septembra. Víťazné fotografie porota vyhlási počas vernisáže výstavy priamo na Hviezdoslavovom námestí začiatkom septembra.

„Nadácia VÚB podporuje mladé umenie už niekoľko rokov. Okrem súťaže pre maliarov organizujeme už šiesty rok aj súťaž pre fotografov, ktorá prináša originálny pohľad umelcov na svet okolo nás. Tento rok sa budeme tešiť – podľa vyhlásenej témy – na príbehy ľudí“, povedal o súťaži Ignacio Jaquotot, generálny riaditeľ VÚB a predseda Správnej rady Nadácie VÚB.

Na víťazstvo každoročne ašpiruje niekoľko sto súťažných diel. Posudzuje ich vždy medzinárodná porota zložená z významných osobností fotografického umenia – aktívnych fotografov, teoretikov, pedagógov. Jej zloženie sa každý rok mení. Porotcovia vyberú do finále najlepších 15 sérií a z nich ocenia tri najlepšie fotografie, ktorých autori získajú finančnú odmenu. Uzávierka prihlášok je 25. júna 2013.

Foto: Kekeli Ján - Nad lomom
Foto: Kekeli Ján – Nad lomom

Viac informácií o podmienkach súťaže Foto roka nájdete na stránke www.fotoroka.sk